תוספות בניה

ארץ ישראל שלנו על כל שבעים שנותיה, ידועה בהתפתחות המהירה שלה ובהתקדמות שיטות הבנייה והפיתוח של מבני ובנייני מגורים, בערים השונות.

על פי חוק התמ"א בישראל, בניינים שגילם מעל לחמישים שנה, מיועדים לפרויקט תמ"א, אחד משני הסוגים המוכרים בישראל – תמ"א לחיזוק המבנה (38א')  או תמ"א פינוי בינוי (38ב'). בשני המקרים חשוב שיהיה מנהל פרויקטים מוסמך שינצח על הפרויקט ויוביל אותו להצלחה, בזמן הקצר ביותר ועם התוצאות הטובות ביותר.

 

כשמדובר בתמ"א 38א' – מדובר למעשה בחיזוק המבנה הישן וכן בתוספות בנייה כמו מרפסת וממ"ד (מרחב מוגן דירתי). אמנם לא מדובר בהקמת בניין מגורים חדש, אך בהחלט מדובר בפרויקט בניה מורכב לכל דבר. נדרשת עבודה איכותית ומקצועית כמו גם ניהול מוקפד של הפרויקט, זאת מאחר ודיירי הבניין לרוב ממשיכים להתגורר בבניין לאורך הפרויקט. לכן, כאשר עוסקים בתוספות בנייה ובחיזוק מבנים, חייבים לקחת בחשבון את הדיירים. תהליך העבודה חייב להיות בטיחותי ברמה הגבוהה ביותר, לאפשר לדיירים לנוע בבטחה בין הקומות וכמובן בכניסה וביציאה מהדירה ומהבניין.
בנוסף, ידוע כי התבצעות העבודות פוגעת במידה כזו או אחרת באיכות חייהם של הדרים בבניין, לכן חשוב לעשות הכל על מנת לא להקשות עליהם עוד יותר.

 

מנהל פרויקטים מנוסה בתוספות בנייה, שעבד עם העיריות השונות ברחבי הארץ, יידע להתנהל בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר מול הרשויות המקומיות והן מול בעלי הדירות והדיירים, ברגישות ויעילות.
הניסיון המוכח יסייע להתקדמות הפרויקט באיכות הביצוע ובאיכות החומרים הטובה ביותר!

 

ליורם גרוס – עבודות בנייה ולצוות המקצועי, ניסיון במגוון רחב של פרויקטים בתחום הבנייה וחידוש המבנים ברחבי הארץ.
חברתו מספקת שירותים מקצועיים בתחום בנייה ומנוסה בעבודות מול הרשויות השונות ומול לקוחות פרטיים וקבלנים.